EN
Marek_Jedlinský
Ing. arch.

RD Kadlín 56

RD Kadlín 56
18a04

Lokalita: Kadlín, okres Mělník

Rok: 2018

Rozsah: studie rekonstrukce

 
Hlavním cílem návrhu bylo podstatně zvětšit stávající kuchyň s jídelnou a vytvořit z ní hlavní obytný prostor. Aby toho mohlo být dosaženo, muselo dojít ke kompletnímu dispozičnímu přeřešení nejstarší části domu. Zároveň však bylo snahou dodržet některé původní dispoziční principy. Vstup byl posunut ze středu původní délky do středu dnešní délky. Vstupní hala je tak umístěna až na samém konci původního objektu, čímž se plocha původní kuchyně téměř zdvojnásobila. Původní schody do sklepa jsou situovány pod nové schodiště do podkroví a jsou uzavřené dveřmi. 

Podkroví bylo navrhováno ve dvou variantách - v primární, je nad východní (novější) částí domu vytvořena samostatná jednotka 1+kk přístupná po exteriérovém schodišti na východní fasádě. To je koncipováno jako strohá ocelová konstrukce z válcovaných profilů UE s nášlapnými plochami z pororoštů a zábradlí z jäcklů a ocelových lanek. Ve zbylé části podkroví, přístupné po vnitřním schodišti z hlavní obytné místnosti, je jeden velký pokoj při západním štítu, komora naproti schodišti a malý pokojík a koupelna vlevo od schodiště.

978 m2 _ plocha pozemku
137 m2 _ zastavěná plocha stodoly
135 m2 _ zastavěná plocha hlavního objektu
202 m2 _ užitná plocha hlavního objektu (návrh)
C5-foto-01
C5-foto-02
C5-foto-03
D22-skicy
D30-pudorysy
D34-pohledy
E0_venek
E1_predsin
E2_loznice
E4_obyvak1
E4_obyvak2
E6_podkrovi-velka
E7_podkorvi-byt
Nové uplatnění nalezeno
Nové uplatnění nalezenoOd listopadu 2019 jsem posílil tým nově vzniklé pražské pobočky ateliéru Pelčák a partner architekti.
Hledání nového uplatnění
Hledání nového uplatněníPo více než pěti letech je čas na změnu - od listopadu 2019 jsem volný pro nové výzvy a uplatnění...
© 2010  |  Marek Jedlinský
všechna práva vyhrazena    |    mapa stránek