EN
Marek_Jedlinský
Ing. arch.

RD Lonský

RD Lonský
15a01

Lokalita: Mladé Buky, okres Trutnov

Rok: 2015

Rozsah: studie

Zadáním projektu byl malý kompaktní rodinný domek pro čtyřčlennou rodinu, s garáží a přímou vazbou na zahradu. Dům měl směřovat k tradičnímu tvarosloví a materiálům. V dispozici měl dominovat obývací pokoj s kuchyňským koutem, krbovými kamny a otevřeným schodištěm do podkroví. Vzhledem k lokalitě (menší zástavba, více objektů na pozemcích) i možnostem etapizace výstavby bylo rozhodnuto, že garáž bude samostatným objektem navázaným na hlavní dům pouze zastřešeným krčkem.

Hlavní dům je na pozemku umístěn tak, aby rámcově kopíroval linie okolní zástavby. Jeho tvar vychází z klasického domu se sedlovou střechu, je však zvoleno moderní pojetí s minimálními přesahy střechy. Jedná se vlastně o archetypální tvar domu. Pozemek umožňuje ideální orientaci domu ke světovým stranám - vstup do domu je ze severní strany, v severní a východní části domu se nacházejí spíše vedlejší prostory a místnosti, zatímco hlavní orientace je na jih a západ, kde se dům otevírá do zahrady.

712 m2 _ plocha pozemku
122 m2 _ zastavěná plocha objektu
641 m3 _ obestavěný prostor objektu
197 m2 _ hrubá podlažní plocha objektu
147 m2 _ čistá užitná plocha objektu

01-vizu3
02-vizu2
03-vizu1
C.6_Koncept
C.8_arch sit
1x1-D.1-1NP
1x1-D.2a-2NP
D.5-sever
D.6-jih
D.7-vychod
D.8-zapad
Nové uplatnění nalezeno
Nové uplatnění nalezenoOd listopadu 2019 jsem posílil tým nově vzniklé pražské pobočky ateliéru Pelčák a partner architekti.
Hledání nového uplatnění
Hledání nového uplatněníPo více než pěti letech je čas na změnu - od listopadu 2019 jsem volný pro nové výzvy a uplatnění...
© 2010  |  Marek Jedlinský
všechna práva vyhrazena    |    mapa stránek